Miroslav Breburda

Co bys nám o sobě řekl?
Jmenuju se Miroslav Breburda a jsem pravověrný Moravák, i když krůpěje mé krve zabarvilo i Česko a z ne úplně malé části i Germánsko. Nevadí mi to, naopak, jsem na to patřičně hrd a pyšen. Již většinu svého života žiju v Brně a pro ten zbytek bych to, pokud nebudu muset, neměnil. Je mi 48 let a lidi, které mám rád, si přidávám do hlavy a do srdce a ne na fejsbůk.

Co si myslíš o dnešním trendu ultraštíhlých vzorů?
Trend ultraštíhlých vzorů? Podle mého názoru je to touha slabých žen a dívek dostat se do šablony, kterou zcela nesmyslně vytvořila skupina samozvaných, ne zcela normálních lidí, kteří ze svých pozic rádoby umělců a nositelů vkusu zkouší, kam až jsou tyto ženy a dívky ochotny jít, aby uspěly. Uf. To není opsáno z knihy, na to jsem přišel sám. Zjednodušeně řečeno: několik (většinou) mužů-nemužů i pod vlivem omamných látek vymýšlí "módu", která jednak není prakticky nositelná, a druhak ne i zdraví škodlivá až nebezpečná, protože nutí tyto osoby do drastických diet a hubnutí, které se pak nazývají standardem. Ale pozor - opačný extrém je neméně škodlivý.

Co se ti na ženách nejvíc líbí?
Asi to bude znít divně, ale na ženské má být od prvního okamžiku vidět, že je to ženská, se vším, co k tomu patří. Ano, intelekt je důležitý, ano, osobnost je neméně důležitá, ano, duševní krása je taky důležitá. To je všechno pravda. Ale první, co mě zaujme, je to, co ženu dělá ženou. Hrudník, oči, zadeček, a v letním období (když nosí sandálky a žabky) i prsty na nohou. Na druhou stranu je pravda, že normálně, přirozeně krásných žen je na světě tolik, že tento výběr nezabere moc času a v klidu je pak možno zkoumat ty další, "důležité" vlastnosti.

Líbí se ti plnoštíhlé ženy?
Plnoštíhlé ženy, to je zvláštní skupina žen, které, podle mých zkušeností, řeší život s jakýmsi nadhledem a lehkostí, s větším důrazem na klidné a mírumilovnější řešení problémů, bez zbytečných hádek, potyček a hysterie. Viděl jsem to v rodině, jako malej, kdy se moje tety, které nebyly žádné proutky, dívaly na svět s tímto nadhledem, moje mamka taky. Proto možná už od dětství mám k plnoštíhlým ženám vybudovaný velmi pozitivní vztah a odrazilo se to i na obou mých manželstvích.

Setkáváš se někdy s nepochopením přátel, pokud se dozvědí, že se ti líbí plnoštíhlé ženy?
Asi bych to nenazval nepochopení. Je to spíše diskuse nad tím, co se komu líbí a čemu dává přednost. S přímým nepochopením jsem se nesetkal a ani já nemůžu říct, že bych fakt vůbec nechápal, proč kamaráda přitahují jen samé štíhlé ženy velikosti 36.

Co bys vzkázal plnoštíhlým ženám a slečnám, kterým chybí sebevědomí?
Chybějící sebevědomí je špatná věc a nemusí se to týkat jen žen a slečen, které mají vyšší index BMI. Ale sebevědomí není o tom, jak se cítím nebo jak vypadám, ale je to o tom, jak o mě smýšlí moje okolí. A to je, Perunžel, nevyzpytatelné. Takže můj vzkaz? Jestli je Ti dobře tak, jak vypadáš, jestli se v tomto těle (ať už je jakékoliv) cítíš dobře a při pohledu do zrcadla zjistíš, že ty hadříky, co sis včera koupila, jsou fakt kůl, tak ať si spolužačka (spolupracovnice, kolegyně, prodavačka v obchodě,...) třeba vyrvou kyčelní kloub, jak si tou nohou budou trhat. Ty seš Ty a ostatní Tě nemusí zajímat. To ony Tě srovnávají se vzory, které vytvořili ti menšinoví, omamnýma látkama ovlivnění jedinci, kteří o Tvém sebevědomí ví úplný kulový. To ony Tě nutí kopírovat, ale Ty seš originál! A pokud si myslíš, že bys přece jen nějaký to kilčo měla sundat, no tak se snaž a ono to půjde.

Děkuji za rozhovor!