Kondice

Nedávno jsem viděla americkou reklamu, nebo spíš propagační video, které znázorňovalo obézního třicátníka se záchvatem infarktu. Video ukázalo rychlý sestřih jeho životního stylu od současnosti, zpětně až do raného věku. Cílem bylo upozornit na nezdravý životní styl, který si pěstujeme už od dětství a velmi těžko se jej zbavujeme. Nevím jak na Američany, ale na mě rozhodně zapůsobilo.

Každý extrém je špatný a nevede k ničemu dobrému. Ne každý se k obezitě projedl a ne každý je obézní kvůli nemoci nebo genetickým předpokladům. Všichni si zameťme před vlastním prahem a uvědomme si, co děláme špatně. Každý si rád občas dá něco nezdravého, ale co je moc, to je moc. A taky je dobré se trochu hýbat a zpevňovat tělo, aby to všechno nebyl jen rosol a základ pro nejrůznější choroby. Jenže lenost je potvora... 

Přivezli jsme si před časem domů rotoped s úžasnou myšlenkou, že budeme jezdit pravidelně a dělat něco pro sebe. Hádejte, kolikrát jsme ho použili... :o( A tak jsem se rozhodla začít s pravidelným pohybem a tady na webu i na Facebooku z toho udělám seriál - jak jsem začala, jak pokračuju, jestli vidím výsledky a tak dále...  Doufám, že to pro vás bude aspoň trochu inspirující (doufám, že ne odstrašující... :o)

Monika