Tomáš Procházka

Co bys nám o sobě řekl? 
Považuji se za normálního muže, je mi 25 let, pracuji v administrativě, do toho se snažím studovat. Nemyslím, že bych nějak výrazně vyčníval z davu.

Co si myslíš o dnešním trendu ultraštíhlých vzorů? 

Je mi to výrazně proti srsti. Je všeobecně známo, že se dnes fotky i těch nejhubenějších modelek ještě dále graficky upravují, aby vypadaly opravdu "dokonale". Potom vznikají vzory pro normální ženy naprosto nedosažitelné. Nutně se jim potom musí zdát, že nevyhovují "módě". Nehledě na to, jaký vliv to má na dospívající dívky, které již od útlého věku drží diety. Bohužel to má přeneseně špatný vliv i na muže, kteří tyto špatné vzory berou jako normu a jsou tlačeni do posuzování žen podle postavy a popírání vlastního vkusu, který může být diametrálně odlišný od těchto vzorů.

Co se ti na ženách nejvíc líbí? 
Může to znít jako klišé, ale hlavně osobnost. Vždy jsem chtěl mít vedle sebe rovnocennou partnerku, která bude mít svoje názory, bude to mít v hlavě srovnané, a se kterou se mohu bavit na libovolné téma. Co se týče čistě postavy, tak mám hranice velice široké. Pokud mne žena zaujme svým kouzlem, intelektem nebo určitou jiskrou, na postavu nehledím. 

Líbí se ti plnoštíhlé ženy? 
Jak jsem řekl dříve, postava pro mne není určující, ale líbí se mi i plnoštíhlé ženy. Mají své kouzlo a šarm. A pokud se smíří se svou postavou, naučí se ji mít rády, tak jsou naopak mnohem příjemnějšími kamarádkami i partnerkami, než vynervované anorektičky nebo modelkovské fifleny. 

Setkáváš se někdy s nepochopením přátel, pokud se dozvědí, že se ti líbí i plnoštíhlé ženy?
Abych řekl pravdu, tak jsem se s tím ještě nesetkal. Od některých známých, kteří si zakládají na svém vzhledu, a tím pádem vedle sebe potřebují také dokonale vyladěnou modelku, jsem se setkal spíše s určitou závistí. Když jsme diskutovali "chlapsky" nad pivem, svěřili se mi, že by nakonec také dali přednost spíše pěkným tvarům, ale společenská "prestiž" jim to nedovoluje. To samozřejmě vede k nespokojenosti v jejich vztazích.  No a jinak jsem se setkal spíše s tím, že se plnoštíhlé ženy líbí. Mám několik kamarádů, kteří ani jinou nechtějí.

Co bys vzkázal plnoštíhlým ženám a slečnám, kterým chybí sebevědomí?
Hlavně ať se mají rády takové, jaké jsou. Jistě, k vyspělé osobnosti patří určitá sebekázeň a zdravý pohled sama na sebe, takže lhostejné přejídání také není dobré, ale jinak rozhodně není třeba být smutná, nebo dokonce naštvaná na svou postavu. Naučte se ji mít rády, najděte si drobnosti, kterými můžete udělat dojem, ať už jsou to oči, vlasy nebo třeba ruce, a ty zvýrazněte. Upoutejte pozornost na své přednosti. Je opravdu hodně mužů, dokonce bych řekl až většina, kterým se plné ženské tvary líbí. Navíc plnoštíhlá postava je mnohem více sexy, přímo vyzývá k pohlazení, poplácání a políbení. Pěkná, plná ňadra, nebo hezky tvarovaný zadeček jsou přece mnohem hezčí, než chlapecké postavy modelek. A hlavně buďte s těmi, kteří vás umějí ocenit a ostatních si nevšímejte. Pokud vás někdo hodnotí pouze na základě postavy, tak nestojí za kamarádství či partnerství. 


Děkuji za rozhovor! :o)