Panache - Sculptresse Pure Lace

Tentokrát jsem pro vás připravila test podprsenky řady Sculptresse od značky Panache a to typ Pure Lace v barvě „nude“. Tuhle podprsenku jsem si zamilovala hned, jak jsem si ji zkusila. Má všechny atributy správně padnoucí podprsenky pro velká prsa:

 • Široká ramínka – dostatečně široká, aby se nezařezávala do ramenou a dostatečně úzká, aby se dala skrýt pod ramínka od tílka.
   
 • Široký postranní pás – u velkých velikostí je to nezbytnost! Obvod drží většinu váhy prsou, a proto musí být pevný. Příliš úzký postranní pás by se při správné pevnosti dost zařezával a to by nebylo určitě ani trochu pohodlné.
   
 • Zapínání na tři háčky – souvisí se šířkou postranního pásu. Široký bok znamená alespoň tři háčky, aby byla podprsenka opravdu pevná a plnila svůj účel.
   
 • Kostice – dlouhé tak, aby obepínaly celé ňadro a nezabodávaly se tak do měkké tkáně prsou. Absolutně důležitý prvek pro pohodlí a správnou funkci podprsenky! Kostice taky krásně přiléhají k hrudní kosti a tak všechno perfektně sedí na místě. Oproti podprsence Curvy Kate Lottie, kterou jsem testovala před časem, má Panache Sculptresse kostice silnější a pevnější. I díky tomu je její konstrukce stabilnější a vytváří dojem prádla, které se opotřebuje až za delší čas. Můžu potvrdit, že i jiné podprsenky od Panache, které jsem nosila dřív, byly k neutahání a musela jsem se jich zbavit až ve chvíli, kdy mi nestačily velikostně. Byly to opravdu odolné kousky, jedny z mých nejoblíbenějších!
   
 • Košíčky – tvoří je dvě vrstvy látky – podkladová obyčejná a pak svrchní krajka. Obě látky jsou jemné a velmi příjemné na těle, měla jsem takový pocit měkkosti a jemnosti, který jsem u nové podprsenky opravdu nečekala. Jako u všech podprsenek pro velká prsa, jsou i tady košíčky hluboké, aby udržely prsa na místě. Střih je ale navržen tak, aby se podprsenka dala vzít i pod tričko s větším výstřihem. Takže na léto, například pod šaty, je to perfektní!
   
 • Barva – nude. Tady bych to trochu víc rozvedla. Podprsenky tělové barvy se prodávají čím dál tím víc, přesto je pořád ještě velké množství žen, které nosí pod bílé oblečení bílé prádlo a myslí si, že to není vidět. Omyl! Bílé prádlo pod bílým oblečením prosvítá a to dost viditelně. Schválně si v létě všimněte, až slečny vytáhnou ze skříní bílé tenké kalhoty nebo tílka, u kolika z nich byste dokázali přesně popsat, jaké mají prádlo. Nejsem si jistá, u jakého množství lidí je to záměr, ale rozhodně to bude výrazně menší skupina, než těch, co si myslí, že není nic vidět. Tak tedy – prádlo tělové barvy je základní výbavou všech lidí, kteří nosí bílé oblečení a nechtějí, aby bylo jejich prádlo vidět (což je jen tak mimochodem základní věc, na kterou by podle mě měli lidé při oblékání hledět - vážně to není sexy, když zpod trička leze část sepraného spodního prádla). Úplně jinou kategorií jsou samozřejmě podprsenky se zdobenými ramínky, které jsou přímo určeny k tomu, aby je nositelky ukazovaly. To však vyžaduje hodící se oblečení a taky vhodnou příležitost. Na pracovní pohovor nebo obchodní jednání by tak ženy určitě jít neměly, ale třeba na diskotéku, na rande nebo třeba jen na kafe s kamarádkou je to v pohodě. Na běžné celodenní nošení, zvlášť pod bílé oblečení, je však vhodnější klasická, pevná tělová podprsenka, která bude nenápadná, neubere vám na eleganci a nepřidá na „umolousanosti“ a vulgárnosti. A pokud jde o muže, je dokázáno, že je pro ně mnohem zajímavější představovat si co máte pod šaty, než to rovnou „naplno“ vidět…  :o)


Podprsenku Panache jsem zkoušela ve velikosti 80H, zapnutou na nejširší obvod. Oproti jiným značkám jsem se v tomto kousku cítila hned velice příjemně. Nikde mě nic netlačilo, neřezalo, jedním slovem paráda! Podprsenka dělá moc hezký tvar prsou, a i když vypadá na ramínku docela obyčejně, věřím, že si ji každý hned oblíbí. Na těle totiž vypadá skvěle! 

P. S. Zákaznice, které se při nákupu v prodejně Madam Podprsenka odkážou na tento web, dostanou dárek! :o)


Střed podprsenky perfektně přiléhá k hrudní kosti                                       Šířka postranního pásu a jeho pevnost