Curvy Kate - Lottie

Odjakživa používám kosticové podprsenky. Dobře, tak odjakživa ne, ale zcela jistě od té doby, co mi prsa vyrostla tolik, že podprsenka bez kostic nepřipadala v úvahu. No, ona by možná podprsenka bez kostic připadala v úvahu, ale to bych se musela smířit s tím, že moje prsa budou vypadat nepřirozeně placatě, budou vypadat mnohem menší a bude se zdát, že jsem si prádlo vypůjčila od babičky. Řekla jsem si, že takhle teda ne a musela jsem přesedlat na „kosticovky“. Kromě toho, že se kamarádky divily, kde jsem přišla tak najednou k tak velkým prsům (Jak? No prostě jsem zvolila správnou velikost a střih.), jsem se taky divila já, jak rychle jsem si na tento typ podprsenky zvykla a že po pár dnech vůbec nevnímám, že někde nějaké kostice jsou. Zkrátka jsem se do nich zamilovala. Když je taková podprsenka správně ušitá a máte správnou velikost, padne vám jak ulitá, děsně vám to sluší a nikde nic neřeže, neodstává, netlačí…


Jednu takovou jsem uplynulý víkend vyzkoušela. Byla to podprsenka značky Curvy Cate, model Lottie, kosticová, výrazně růžová (malinová), částečně rafinovaně průhledná (což nejvíc ocenil můj přítel :o), se zapínáním na tři háčky (super!) a perfektního střihu. Čím větší prsa, tím širší by mělo být zapínání. Váhu prsou drží hlavně správně zvolený obvod, takže na větší prsa je šířka alespoň na tři háčky nutností. Ramínka tedy nejsou tím hlavním „nosičem“, podporu prsou vlastně jen tak dotahují. Přesto by neměla být příliš úzká, aby se vahou nezařezávala do ramen. U tohoto modelu je šířka tak akorát, aby drželo to, co má držet a přitom aby ramínka nebyla zase příliš široká a nevykukovala zpod tílka nebo šatů. Podprsenka perfektně sedí, pokud kostice obepínají pěkně celá prsa, nezařezávají se a přiléhají k hrudní kosti. Tento bod je tedy taky splněn :o) Dalším důležitým parametrem je hloubka košíčků. Pro velká prsa jsou vhodné hlubší košíčky, které všechno pěkně pojmou tak, aby nevypadlo to, co vypadnout nemá. Tento model má hloubku tak akorát, aby všechno drželo a zároveň aby se dala podprsenka vzít pod tričko s výstřihem. My, ženy s velkým hrudníkem, se holt musíme smířit s tím, že na nizoučké „balkonetky“ si budeme muset většinou nechat zajít chuť. Přesto ale můžeme najít krásné prádlo, které nám dovolí vzít si i odhalující oblečení… :o)

Lottie tedy seděla skvěle! Strávila jsem v ní celý prodloužený víkend, kdy jsem kromě standardního pohybu, co tak vykonáváme všichni, ještě absolvovala několik procházek, malý turnaj ve stolním fotbálku, hrabání listí v zahradě, zasloužený odpočinek vleže u knížky a nakonec celodenní stěhování (takže skládání věcí do tašek, nošení tam a zpátky a zase vykládávání do skříní). Musím říct, že jsem byla naprosto spokojená.  Velikost 80G jsem měla zapnutou na prostřední háčky a stačilo to. Sice se mi při větším pohybu prsa trochu cpala ven horem, ale myslím, že to bylo velikostí - zrovna u tohoto modelu bych nejspíš potřebovala spíš ubrat obvod a zvětšit košíčky, takže by to spravila velikost 75H. Ale to už je na vyzkoušení a porovnání, která velikost by byla vhodnější.

V každém případě můžu tento model vřele doporučit. Krásná, slušivá, padnoucí, jedovatě růžová (ideál pro odvážné, pro mě příjemná změna, když jsem si vždycky kupovala osvědčenou trojkombinaci bílá-černá-tělová) a prostě taková… mladistvá. No a pokud zrovna nemilujete růžovou barvu, navštivte Madam Podprsenku (www.madampodprsenka.cz) a vyberte si jiný vzor. Ale za mě – držte se kostic!

Monika

 

P. S. Řekněte v prodejně, že o ní víte z těchto stránek a dostanete malý dáreček!   :o)

 

Krátká videorecenze k prohlédnutí ZDE. (Odkaz se otvírá v novém okně)

Pevnost ramínek a obvodu: