Curvy Kate - Lola

Dostala jsem k otestování další podprsenku značky Curvy Kate, tentokrát model Lola, balkonovou podprsenku. Je to moje první vycpaná podprsenka. Vždycky jsem se jim vyhýbala, protože jsem si říkala, že už tak velká prsa nemusím zvětšovat ještě vyztužením a vycpávkou. Ale test je test, tak jsem se do toho pustila…

Než se začnu rozplývat nad tím jak je krásná a jak ji ocenil i můj přítel, musím vyzdvihnout její konstrukci a celkové řešení:

 • Hodně široký postranní pruh – u velkých velikostí je to nezbytné! Jakmile najdete takovou podprsenku s úzkým bokem, ani ji nezkoušejte. Je to zbytečné.
   
 • Zapínání na tři háčky – souvisí se širokým bokem. Možná, že ještě lepší je zapínání na čtyři, ale to už pak záleží na šířce boku jednotlivých typů prádla.
   
 • Kostice krásně přiléhají k hrudní kosti – všechno sedí na místě, nikam se nic neposouvá, nic neodstává. Kostice obepínají pěkně celá ňadra, tak by se všechno vešlo.
   
 • Ramínka jsou dostatečně široká, aby udržela zbývající váhu prsou – většinu váhy drží správně zvolený obvod, ramínka se postarají o zbytek. U tohoto modelu jsou tedy široká, ale ne zase tolik, aby se podprsenka nedala vzít například pod letní šaty. Na kousky se špagetovými ramínky zapomeňte, ale pod nějaké tílko nebo šaty by se Lola určitě vzít dala, aniž by vykukovala zpod oblečení.
   
 • Vycpávky v celém košíčku – větší prsa jsou taky těžší, proto vyžadují větší oporu. Majitelky takových prsou by tedy měly klást vyšší nároky na konstrukci podprsenky. Věřím, že vycpaná podprsenka je odolnější a stabilnější, než podprsenka čistě krajková, nebo s nějakou tenčí látkou. Objem a váhu větších prsou bude (zcela logicky) lépe držet taková podprsenka, která je sama o sobě pevná.
   
 • Výstřih – podprsenka Lola je hodně otevřená, proto dovoluje vzít si k ní halenku nebo šaty s hlubokým výstřihem. Díky své konstrukci drží prsa na místě, i když je nepojme celá a dává tak možnost odhalit dekolt.
   
 • Stabilita – zkoušela jsem v této podprsence i poskakovat a výsledek? Prsa jsou na místě! Důvod? Chytře řešená konstrukce a správně zvolená velikost. Na té záleží, jestli vám bude podprsenka sedět, nebo jestli ji budete nosit jen občas, aby vám nebylo líto vynaložených peněz.


Testovala jsem velikost 75H (podle britského číslování 34HH). Zapnula jsem ji na nejširší obvod. První dva dny mě podprsenka trochu potrápila. Věděla jsem o ní při každém pohybu, ale třetí den už to bylo mnohem lepší a čtvrtý den už jsem o ní skoro nevěděla. Podprsenka se vám během nošení trochu povolí, proto je potřeba vzít si trochu užší obvod a první fázi nošení prostě přetrpět. Vyplatí se to. Až se podprsenka vytáhne na „novou velikost“, mohla by vám vyjíždět po zádech nahoru a to je rozhodně špatně... Pokud si tímto nejste jisté, nevíte, jestli jste se správně změřily, nebo jestli je opravdu nutné brát si obvod, který vás trochu škrtí, obraťte se na personál prodejny. Zkušená prodavačka vám poradí, přeměří vás, doporučí správný typ podprsenky. Rozhodnutí, jestli ji poslechnete nebo ne, je už na vás. Ale já bych to vřele doporučila :o)

No a teď ještě něco ke vzhledu. Momentálně je v prodeji Lola černá s mandlovým podkladem pod krajkou (horní polovina košíčku). V místě, kde jsou ramínka přichycena ke košíčku, jsou malé černé mašličky. To je celé zdobení. Podprsenka je jinak hladká, saténová, nepřezdobená, prostě elegantní i sexy. A slyšela jsem, že se zanedlouho bude tento typ prodávat i v červeném provedení, takže pokud potřebujete obměnit barevnost prádla, černých kousků už máte hodně, počkejte si na červenou Lolu, jinak vřele doporučuju navštívit prodejnu Madam Podprsenka na Hybešově ulici v Brně a tento model vyzkoušet už teď, v černém provedení. Věřím, že budete spokojené. A kromě všech kladů, které jsem na ní našla, má ještě jedno pozitivum: vypadá moc hezky pod oblečením, protože dělá hezký tvar ňader.

Monika

P. S. Zákaznice, které obsluze řeknou, že ví o obchodu z těchto stránek, dostanou k nákupu dárek! :o)


Krátká videorecenze k prohlédnutí ZDE. (odkaz se otvírá v novém okně) 

A teď pár fotek nafocených rovnou v prodejně, bez Photoshopu, zkrátka ukázka jak Lola vypadá, když si ji vezme žena z davu :o)